Vítajte na našich klubových stránkach.

Veríme, že sa tu dozviete informácie ktoré hľadáte a ak niečo niekde chýba, napíšte prosím do sekcie "napíšte nám".  Ďakujeme  

Lyžiarsky klub SKI TEAM Martinské hole, vznikol v roku 2003 ako občianske združenie zápisom na Ministerstve vnútra pod číslom spisu VVS/1-900/90-21734 v súlade so zákonom č. 83/1990 Zb. o združovaní občanov. Lyžiarsky klub sa zaoberá výchovou a prípravou mladých lyžiarov, organizovaním lyžiarskych pretekov a rôznych podujatí, ktoré prispievajú k rozvoju lyžovania v Turci.

 V klube sústreďujeme predžiakov v počte 33, to sú deti od 5 rokov do 11 rokov, ktoré sa učia zvládať prvé základy lyžovania a postupne z nich vyrastajú pretekári ktorí dobre reprezentujú klub, mesto Martin a aj Slovenskú republiku. Starajú sa o nich štyria kvalifikovaní tréneri s tromi pomocníkmi – bývalými pretekármi. V letných mesiacoch deti trénujú 3 - 4 krát do týždňa, tréningy prebiehajú hravou formou, deti sa v nich učia a zdokonaľujú v jazde na korčuliach, behu, bicykli čo prispieva k športovému rastu. V jarných a jesenných mesiacoch sa družstvo predžiakov pripravuje už aj na snehu a to jedným, dvomi , alebo aj tromi 5-dňovými sústredeniami v Rakúskom stredisku Stubaier – gletscher. V zimných mesiacoch deti trénujú a učia sa zvládať prvé kroky 3 - 4 krát do týždňa na snehu hlavne v domovskom stredisku Winterpark Martinky a večernými tréningami v lyž. stredisku Jasenská dolina a 1 krát na udržanie kondičky v telocvični. Tieto malé deti potom chodia na preteky oblastného pohára – regiónu Turca a Slovenského pohára predžiakov, kde dosahujú pekné úspechy a majú z toho radosť oni aj rodičia.

  V klube máme aj žiakov v počte 12, to sú deti od 12 rokov do 16 rokov. Traja z nich sú zaradení v žiackej reprezentácií Slovenska, ktorí reprezentujú Slovenskú republiku v zahraničí a to veľmi dobre. V tejto kategórií žiakov za posledných 8 rokov vyrástlo 5 majstrov Slovenska a 15 reprezentantov Slovenskej republiky v kat. žiactva, čo svedčí o dobrej a systematickej práci  v klube v spolupráci s lyžiarskym strediskom Winterpark Martinky kde sa najčastejšie pripravujeme.

  Tak isto v klube máme aj 9 pretekárov kategórie junior, dospelý – masters, ktorí reprezentujú klub, mesto Martin a Slovenskú republiku hlavne na medzinárodných pretekoch doma a v zahraničí.

             Racionálna stavba športového tréningu rešpektujúca zákonitosti rastu športovej výkonnosti a zákonitosti adaptácie organizmu vedie k naplneniu úloh a cieľov športovej prípravy.